Дотик до душі

30 січня відбувся районний етап щорічного конкурсу «Поетична пристань»

Ліна Костенко стверджує,  що «поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Щоразу, коли відбувається районний етап щорічного обласного літературного конкурсу  «Поетична пристань», переконуюсь у пронизливій правоті слів великої поетеси.

30 січня для конкурсантів гостинно відчинила свої двері Баштанська центральна районна бібліотека, з творчим колективом цього чудового закладу під керівництвом Г.І. Борщевецької відділ освіти, молоді і спорту Баштанської районної державної адміністрації співпрацює  давно і успішно. Сама атмосфера бібліотеки: урочиста тиша книжкових залів, тематичні виставки, приурочені до заходу, ошатний хол, жива музика спонукали учасників конкурсу виразити себе у поетичному слові, розкрити авторську позицію і власне розуміння поетичного тексту, передати почуття ліричного героя якомога глибше.

Почався конкурс з вітальних слів І.Г.Озерової та Л.Є Шкарабан, працівників бібліотеки,з роздумів про поетичне слово, його особливість і значення у нашому житті. Потім Л.Є Шкарабан провела короткий екскурс у царину поетичного слова авторської поезії Баштанщини, запросивши на  виставку поетичних збірок місцевих  поетів. Родзинкою став і виступ В.Коваленка та В.Стоянової з піснею на слова і музику В.Коваленка «Моя Україна». А далі зазвучало поетичне слово у натхненному виконанні учнів  навчальних закладів Баштанського району:  Коліщак Софії( Інгульський заклад загальної середньої освіти), Апончук Ольги і Щеп’як Марини (Виноградівський ЗЗСО), Цюре Дарії і Горошенко Лії (Мар’ївський ЗЗСО), Писларя Рената , Голокоз Анастасії і Стрєльцової Аліни (Костичівський ЗЗСО), Єнько Віри (Новоолександрівський ЗЗСО), Коротушенко Софії і Мазурок Ганни (Доброкриничанський ЗЗСО), Чорної Ніни і Білика Руслана (К.Миколаївський ЗЗСО), Бакая Максима і Позняк Марії (Привільненський ЗЗСО), Мельникової Анастасії (Старогороженський ЗЗСО). Конкурс традиційно проходив у двох номінаціях: «Твори національно-патріотичного спрямування» і «Гумор», а також у двох вікових категоріях – 10-14 років і 15-18.Слід відмітити високий рівень підготовки конкурсантів. Журі було важко визначити переможців, але конкурс є конкурс, тому є й переможці. Ними стали у першій віковій категорії Апончук Ольга (І місце), Бакай Максим (ІІ місце), Голокоз Анастасія (ІІІ місце), Коротушенко Софія (ІІІ місце); у другій віковій категорії – Коліщак Софія (І місце), Позняк Марія (І місце), Щеп’як Марина (ІІ місце), Білик Руслан (ІІІ місце). На завершення конкурсу зі словами вітання і солодкими подарунками від депутата обласної ради Володимира Фроленка завітала начальник відділу освіти,молоді і спорту РДА Олена Бєлова. Вона зазначила, як важливо розвивати свій внутрішній світ, свої здібності, рости у слові і відчувати красу його звучання.

Конкурс відбувся. Наступний етап – обласний. Бажаємо успіху і натхнення його учасникам Апончук Олі і Коліщак Софії.

Ірина Малярчук, методист КУ «Баштанський РСЦОЗО»

Поділитися новиною з іншими: