Урок — основна форма організації навчально-виховного процесу

Кожного дня вчителі Добренської ЗОШ входять у класи і приступають до проведення уроків, і від того, якими будуть ці уроки, як відбудеться спілкування з дітьми, залежить процес перебудови шкільного життя: він буде прогресувати або гальмуватися.

 

Освіта, школа зараз як стривожений вулик, зайняті енергійними пошуками нових шляхів навчання, прищеплення навичок самостійною мислення, гуманізації людських відносин.
Урок у будь-якому класі має одну і ту ж суть: він Урок. І як одна людина не схожа на іншу, так і один урок не схожий на інший. Урок був і залишається основним елементом навчального процесу, але в системі особистісно – орієнтовного навчання суттєво змінюється його функція, форма організації. Урок дозволяє поєднувати роботу класу в цілому й окремих груп учнів з індивідуальною роботою кожного учня.
Урок – вирішальна ланка у навчальному процесі, і якість знань учнів залежить перш за все від науково- методичного рівня кожного уроку і системи уроків в цілому. Для забезпечення виконання дидактичних завдань уроків відповідно до їх мети вчителі використовують різні форми роботи, надаючи перевагу активним методам навчання, здійснюю діалог з учнями, пропонуючи різні форми самостійної і творчої роботи.
На мою думку, у школі особливе місце повинно відводитися таким формам занять, що забезпечують участь кожного учня у проведенні уроку, підвищують авторитет знань та індивідуальну відповідальність школярів за результати навчальної діяльності. Саме в цьому напрямку працюють учителі школи: Борискіна С.С., Поліщук Є.І., Гніда Т.С., Бородіна т.Д., капітонова О.В. Не відстають від досвідчених педагогів і молоді учителі – Безощук А.В.. Цюпа О.Д.
Важливу роль для активізації навчальної діяльності на уроках відіграють форми організації навчальної діяльності учнів. В своїй практиці учителі використовують колективні, групові і індивідуальні форми роботи. Крім традиційних методів, застосовую інноваційні, наприклад, ігри – змагання, вільні дискусії, дослідницькі методи.

 

 

Заступник директора навчально-виховної роботи Т.Д.Бородіна

Працівники КУ «БРСЦОЗО» не несуть відповідальності за стилістику і орфографічну грамотність матеріалів, наданих на сайт навчальними закладами району. Матеріали публікуються в авторському варіанті.