ІІ (районний)етап XVІ Міжнародного конкурсу з української мови ім.Петра Яцика

28.11.2015 року базі Баштанської ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 відповідно до листа Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти від 22.10.2015 р. № 1100/15-24 «Про проведення ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика у 2015-2016 навчальному році», з метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед учнівської молоді, підвищення рівня знань із української мови, виховання пошани до культури і традицій українського народу було проведено Конкурс серед учнів 3-4-х класів.

  В роботі конкурсу прийняли участь 36 учнів , з 19 закладів освіти. Призові міста отримали такі учні:

3 клас

І місце – Лузан Дарина, учениця Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, учитель Хижняк Н.В..

ІІ місце – Іваніцка Вероніка, учениця Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, учитель Ковєрзнєва Л.В.

ІІІ місце – Костюк Аліна, учениця Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, учитель Наталочкіна В.В..

ІІІ місце – Семків Павло ,учень Новоєгорівської ЗОШ І-ІІІ ст., учитель Козирєва Л.Ю.

ІІІ місце – Гніда Евеліна, учениця Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, учитель Хижняк Н.В..

   Аналіз виконаних завдань показав, що учні вміють грамотно писати слова, вимову і написання яких мають запам’ятати, але більшість учнів неправильно розподіляють їх на групи за наголосом (відповідно – на першому, на другому та на третьому складі).

  Труднощі у більшої кількості конкурсантів викликало завдання на розрізнення споріднених слів, добирання споріднених слів та розбір слів за будовою.

4 клас

І місце – Головач Валерія, учениця Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, учитель Трандасір Л.О..

ІІ місце – Болгарчук Ярослав, учень Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, учитель Котєгова С.Т..

ІІ місце – Лупу Олександра, учениця Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, учитель Гайванович М.П..

ІІІ місце – Дорошенко Олександр, учень Кашперо-Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст.,учитель Слюсаренко А.М..

ІІІ місце – Кошель Владеслав, учень Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, учитель Трандасір Л.О..

Аналіз виконаних завдань показав , що учні 4 класів добре справилися із завданнями на вибір прикметників, що стоять у родовому відмінку; дібрали до висловів порівняння зі словосполучень; утворили звертання до поданих слів, словосполучень; учні вміють складати діалог, але не завжди правильно аргументують свої докази; правильно визначили написання слів з апострофом, але допустили помилки в алфавітному порядку; школярі добре орієнтуються при виборі форми слова та споріднених слів для перевірки слів з ненаголошеними -е, -и.

Однак проблемним для учнів 4 класів виявилися завдання, в яких потрібно було визначити іменники, що вживаються тільки у множині; неправильно пояснили фразеологізми; більшість дітей невірно продовжили прислів’я, а також не записали власне прислів’я і не пояснили його зміст; слабо виконано завдання на складання текстів на задану тематику, у складених творах не у всіх учнів було дотримано структуру тексту , зміст не відповідав заголовку.

Не взяли участь у конкурсі учні таких ЗОШ:

3 клас – Старогороженської, Інгульської, К-Миколаївської, Ленінської, Марївської, Н-Олександрівської, Пісківської, Привільненської, Христофорівської, Явкинської, Єрмолівської, Н-Іванівської, Н-Сергіївської,, Марянівської, Перемозької, Н-Українсько.

4 клас –Старогороженської, Н-Олександрівської, Привільненської, Христофорівської, Н-Іванівської, Н-Сергіівської, Перемозької, Н-Української.

 

5 клас

І місце Шурова Олена, Баштангська ЗОШ №2,Сіренко Т.І.

ІІ місце Стос Катерина, Баштанська ЗОШ №1, Островна С.О.

ІІІ місце Данилюк Олександр, Плющівська ЗОШ, Данилюк В.В.

6 клас

І місце Шевченко Дар’я, Баштанська ЗОШ №1, Каратєєва В.М.

ІІ місце Дабіжа Катерина, Баштанська гімназія, Ліпінська Н.О.

ІІІ місце Мельничук Владислава, Баштанська ЗОШ №2, Люлько Т.Г.

7 клас

І місце Верба Анна, Баштанська ЗОШ №1, Островна С.О.

ІІ місце Валівко Аліна, Баштанська ЗОШ №2, Люлько Т.Г.

ІІІ місце Поляк Наталія, Виноградівська ЗОШ, Кисленко С.А.

8 клас

І місце Брусова Анна, Баштанська ЗОШ №1, Польова Л.І.

ІІ місце Сокуренко Дар’я, Баштанська ЗОШ №2, Люлько Т.Г.

ІІІ місце Слободенюк Антоніна, Лоцкинська ЗОШ, Рубленко Н.Д.

ІІІ місце Бронза Анастасія, Новопавлівська ЗОШ, Халявка Є.О.

ІІІ місце Максименко Поліна, Бштанська гімназія, Ліпінська Н.О.

9 клас

І місце Дуб’яга Катерина, Баштанська ЗОШ №1, Польова Л.І.

ІІ місце Іванішина Владислава, Баштанська гімназія, Ліпінська Н.О.

ІІІ місце Ларченко Ігор , Лоцкинська ЗОШ, Федурко С.М.

ІІІ місце Кузьмич Єлизавета, Новоєгорівська ЗОШ, Гречановська О.Ф.

ІІІ місце Шаповалова Ольга, Доброкриничанська ЗОШ, Шувалова К.П.

10 клас

І місце Іванова Катерина, Баштанська ЗОШ №1, Каратєєва В.М.

ІІ місце Хижняк Діана, Баштанська ЗОШ № 2, Хижняк О.П.

ІІІ місце Ярошенко Анастасія, Плющівська ЗОШ, Чумаченко В.І.

ІІІ місце Рудська Анастасія, Привільненська ЗОШ, Калініна С.І.

11 клас

І місце Чайка Олена, Баштанська ЗОШ №1, Островна С.О.

ІІ місце Кошовенко Вікторія, Баштанська ЗОШ №2, Сіренко Т.І.

ІІІ місце Кушнір Діана, Баштанська гімназія, Богдан Л.І

ІІІ місце Обримба Євгеній, Кашперо – Миколаївська ЗОШ, Слюсаренко Г.І.

 

 

Завдання олімпіади укр-мови, конкурсів Т.Г.Шевченка та П.Яцика